Sağlıklı ve Işıldayan Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

0
44

Hemen hemen her kadın sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmak ister. Bu yazımızda sizinle bu sırları paylaşacağız. Son dönemlerde kadınlar kadar erkeklerde cilt bakımlarına oldukça fazla önem göstermeye başladılar. Pürüzsüz ve Sağlıklı Ciltler İçin Doğal Yöntemler oldukça fazladır.Şeker ve zeytinyağı ile evlerde yapılan peeling sayesinde cilt kısa süre içerisinde ölü derilerden arınır. Evde yapılan doğal kolay cilt bakımı sayesinde kendinizi daha iyi ve dikkat çekici hissedebilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas ciltlerin bakımı normal ciltlere göre daha zordur ve normal ciltlere oranla bakım yapılırken çok daha dikkatli olunmalıdır. Daha sonrasında cildde kızarıklık leke veya sivilce oluşmaması adına daha yumuşak ve kolay emiciliği olan tarifler ve tonikler kullanılmalıdır.

Closeup portrait of content young beautiful fair-haired woman looking at camera and touching cheeks. Isolated front view on white background.
  • Daha temiz ve arınmış bir cilde sahip olabilmek için gece yatmadan önce yapılan cilt bakımı çok önemlidir.
  • Gün içindeki kir ve makyaj kalıntılarını temizleyip uyumak cilt sağlığı açısından önemlidir.
  • Kimyasal ürünler kullanmadan doğal cilt bakımı yaparak istediğiniz cilde sahip olabilirsiniz.
  • Bakım maskelerinin evde, doğal malzemeler ile hazırlanması cilt açısından daha avantajlıdır.
  • Portakal kabuğu, zeytinyağı, şeker, karbonat, evde maske yapılırken kullanılabilecek ürünlerden bazılarıdır.

Düzenli temizlenen ciltler cildinizin çok daha sağlıklı olmasını sağlar. Haftada en az 3 gün maske ve peeling yapılan cilt, daha arınmış bir görünüme kavuşur. Cildin ferahlaması için ise temizledikten sonra mutlaka nemlendirici uygulamakta fayda vardır.Bu sayede zaman içerisinde ortaya çıkabilecek yaşlanma belirtileri de en aza indirilir. Nemlendirici uygulaması cildin toparlanması açısından da önemlidir.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifleri

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen İsminizi Girin