Gaz Sancısı Çeken Bebeklere Anason Çayı Verilirmi?

0
38

Gaz Sancısı Çeken Bebeklere Anason Çayı Verilirmi ?

Kolik Adı Verilen Gaz Sancılarında Bebekler Ağlama Krizine Girerler, Bu Nedenle de Anneler Bir Çare Arayışına Giderler.

Bu Sancıların Bir Nedeni de Annelerin Yeterli Sütü Olmaması Olabilir . Annenin Yeterli Sütü Olmayışından Dolayı Hazır Mama Verilmesi Bunun Başlıca Sebeplerinden Olabilir. Bebek Mamaları Çok Zor Sindirilir ve Hazmı Oldukça Zordur Bundan Dolayı Bebeğinizi Rahatsız Etmektedir. Sindirimi ve Besin Değeri En Yüksek Gıda Kuşkusuz Anne Sütüdür.

Anne Sütü Nasıl Arttırılır ? Tıklayın

Anason Çayı Bu Gibi Durumlarda İmdadınıza Koşabilir. Maydanoz Familyasından Olan Anason Bitkisi Tohumlu Bir Bitkidir. Kolik Gibi Durumlarda Doktorlar Anason Çayı Önerisinde Bulunmaktadır.

Anason Çayı Bebeklerde Nasıl Kullanılır ?

Genel Kanı Olarak Doktorlar İlk 3 Aydan Önce Kullanılmasını Önermemektedir. Bebeklerde 3. Aydan Önce Anason Çayı Kullanmak İstenirse Mutlaka Doktorunuza Danışmanız Önerilir.

Anason Çayı Demlenerek Tüketilmesi Önerilmektedir. Bebeklerde Anason Çayının Kullanımı Dikkat Edilmesi Gereken Bir Konu. Herşeyin Azı Karar Çoğu Zarar Olduğu Gibi Anason Çayınında Çoğu Bebeğe Zararlıdır. Genelde Bir Çay Kaşığı veya Bir Damla Şeklinde Uygulanmalıdır. Anason Çayı Çok Kullanıldığında Ciddi Zararlar Verebilir. Bunun İçin Mutlaka Doktor Gözetiminde veya İzninde Vermeniz Önerimizdir.

Anason Çayı Tarifi 

1 Bardak Kaynar Suyun İçerisine 8 ila 10 Adet Anason Tohumu Atılıp Demlenmeli Daha Sonra Ilıtılarak Süzülmeli. Bir Kaç Damla Olacak Şekilde Bebeğe Verilmeli .

Bu Tür Bitkisel Tedaviler İçin Lütfen Öncelikle Doktorunuza Danışın.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen İsminizi Girin