Ev Dekorasyonunda Renklerin Önemi

0
27

Ev Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalı ?

Ev Dekore Edilirken Renklerin Uyumu Oldukça Önemlidir.

Dekorasyonunda Ustalar Hanımlar Oluyor ve Genelde Kendi Sevdikleri Renk ve Modeli Kullanmaktadır. Fakat Renklerin İnsan Karakterine Etkisi Su Götürmez Bir Gerçektir. Peki Hangi Renklerin İnsan Psikolojisini Etkilediğini Biliyormusunuz ? Bu Makalemizde Size Renklerin Uyumunu ve Psikolojiye Etkisini Anlatmaya Çalışacağız.

Renklerin İnsan Yaşantısını doğrudan Etkilediğini Hatta Psikolojimizi Etkilediğini Elbette Duymuşsunuzdur. İşin Profesyonelleri ve Dekoratörler Evleri Dekore Ederken Renklerin Gücünü Kullanarak Renklerin Gücünü Oldukça İyi Kullanıyorlar. Peki Siz Renklerin Hangi Duyguları Canlandırdığını ve Hangi Odalarda Hangi Renkler Kullanılır Bunların Hepsini Bu Konumuzda Anlatacağız.

Haydi Şimdi Renklerimize Geçelim.

Konsantrasyonun Rengi YEŞİL:

Yeşil Renk Doğanın Ana Rengidir ve İnsan Psikolojisinde Önemli Bir Parçaya Sahiptir. Yeşil Renk Dinginliğin Sembolüdür ve Konsantrasyonunuzu Arttırarak Odaklanmanızı Arttıracak Genellikle Genç Odalarının Dekorasyonunda Kullanılan Yeşil Renk , Gençlerin Ders Sırasında Daha Konsantre Olmasını Sağlayacaktır.

Huzurun Rengi MAVİ:

Eğer İş Hayatınızda ve Özel Hayatınızda Yoğun Stres Altındaysanız Renginiz Kesinlikle Mavi Olacaktır. Sağlığı ve Dinginliği Temsil Eden Mavi Renk Hayatınıza Huzur Katacaktır. Mavinin Her Tonunu Kullanabilirsiniz Koyu Maviden Açık Maviye Kullandığınız Her Mavi Sizi Daha Dingin Hissedeceksiniz Ancak Daha Doygun ve DahaYoğun Bir Enerji Alanı Oluşturmak İsterseniz Kesinlikle Renginiz Koyu Tonlu Maviler Olacaktır.

Güvenin Temsilcisi MOR:

Mor Renk Dünyamızın Her Döneminde Devlet ve Krallık Rengi Olarak Kullanılmıştır Elbette Bunun Çok Büyük Bir Nedeni Var Tabiikide GÜVEN. Mor Renk İnsan Psikolojisinde Güveni Temsil Eder ve Mor Dekore Edilmiş Bir Alana Veya Odaya Girdiğinizde Kendinizi Otomatikman Güvende Hissedeceksiniz. Günümüzde Modern Tasarımlarda Oldukça Çok Kullanılan Mor Renk Odanıza Ayrı Bir Hava ve Aura Katacaktır.

Pozitif Bir Yaşamın Sırrı SARI:

Doğada Bulunan Her Renk İnsan Psikolojisinde Pozitif Etki Bırakmaktadır. Sarıda Bunlardan Birisi. Güneşin Sizi Isıttığı Gibi Sarı Renkli Dekore Edilen Odalarda İçinizi Güneş Gibi Isıtacaktır. Eğer Kendimizi Çok Sıkılmış ve Kasvet Altında Hissederseniz Sarı Dekore Edilmiş Bir Alana Girdiğinizde İçiniz Kıpır Kıpır Olacaktır. Özellikle Yatak Odalarında Kullanılması Tavsiye Edilmektedir.

Mutlu Olmak İstiyorsan Rengin PEMBE:

Pembe Renk İnsan Yaşamında Mutluluk Anlamına Gelir Özellikle Yeni Evli Çiftlerin Oldukça Fazla Kullandığı Pembe Renk Ömür Boyu Mutlu Olmanın Sırrı Olabilir. Son Dönemlerde Erkeklerinde Oldukça Baskın Olarak Kullandığı Pembe Renk Kızların Kullandığı Bir Renk Olmaktan Çıkmış Bulunmakta. Yaşadığımız Evlerde Hepimizin Amacı Mutlu Olmaktır. Eğer Mutlu Olmak İstiyorsanız Kesinlikle Kullanacağınız Renk Pembe Olmalı. Son Dönemlerde Pembe Renk Moda Dergilerinde de Oldukça Fazla Kullanılmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen İsminizi Girin