Anne Sütünü Arttırmak İçin 5 İpucu

1
26

Anne Sütünü Arttırmak İçin 5 İp Ucu

Anne Sütü Bebeğinize Verebileceğiniz En Doğal ve En Besleyici Besin Kaynağı. Özellikle Genç Annelerde Telaş Başlıyor “Sütüm Yetiyormu,Acaba Bebeğim Doyuyormu,Sütümü Nasıl Arttırırım” İşte Bu Sorulara Merhem Olabilecek 5 İp Ucunu Sizinle Paylaşıyoruz.

Her Annenin Sütü Bebeğine Yetebilecek Düzeydedir. Her Genç Annenin Bunu Bilmesi ve İnanması Önem Arz Etmektedir. Vücuddaki Süt Miktarı Emzirdikçe Artar Bu Süreçte Size Yardımcı Olan Oksitosin Hormonudur.

  1. STRESTEN UZAK KALIN

Oksitosin Hormonu Oldukça Ürkektir Özelliklede Strese ve Gerginliğe Hiç Tahammülü Olan Bu Hormon Stres ve Gerginlik Anında Salınımını Durdurup Anneyi Telaşa Sürükleyebilir Bu Yüzden Anneler Ellerinden Geldikçe Sakin ve Stressiz Olmalıdır. Bunun İçin Kendinize Mutlaka Zaman Ayırın ve Sizi Strese Sokabilecek Şeylerden Uzak Durun.

2. DOĞRU POZİSYON

Bebeğinizin ve Sizin Mutlak Doğru Emzirme Pozisyonunda Olmanız Gerekmektedir. Eğer Doğru Emzirme Pozisyonunda Değilseniz Bebeğiniz Süte Tam Olarak Erişemeyecektir. Böylelikle Hem Besleme Süresi Uzayacak Hemde Konfor Kaybolacak ve Sütünüzde Her Geçen Gün Azalacaktır. Bunun İçin Doğum Sonrası Hemşirenizden Doğru Pozisyonu Mutlaka Öğrenin.

3. BOL BOL EMZİRİN

Yukarda da Yazdığı Gibi Sütünüz Emzirdikçe Artacağı İçin Bebeğiniz Acıktığı Her An Olabildiğince Emzirin. Bebeğiniz Ne Kadar Çok Emerse Sütünüz Aynı Oranla Artacaktır. Özelliklede İlk 10 Gün Saate Bakmadan Sürekli Bebeğinizi Emzirin.

4.SAĞIM

Sürekli Emziriyor ve Doğru Pozisyonda Olduğunuza Eminseniz ve Hala Daha Sütünüz Az Geliyorsa. Önerimiz Sağım Yapmanız Olacaktır. Emzirdikten Hemen Sonra 15 Dk. Sağım Yapmanız Faydalı Olabilir. Çıkan Süt Miktarı Az Olabilir Bu Konuya Kafanızı Takmamanız Gerekmektedir.

5.SIVI TÜKETİMİ

Tüm Bunların Dışında Belkide En Önemli Madde Bu Olacak. İçtiğiniz Su Miktarı Çok Çok Önemlidir. Özellikle Yeni Doğum Yaptıysanız Mutlaka Günde 2 , 2,5LT Su İçmeniz Sütünüzün Artmasına Fayda Sağlayacaktır. Bunun Yanı Sıra Günde 3 . 4 Bardak İçilen Rezene Çayıda Faydanıza Olacaktır. Bir Başka İp Ucu Daha Su İçerken Yanında 4 , 5 Adet Ceviz veya Badem Yerseniz Hem Sütünüzün Kalitesi Artacak Hemde Yağ Miktarı Yükselecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen İsminizi Girin